Today is

2016 RIBS Standings:  Coed Divisions  |  Men's Divisions  |  Women's Divisions
(Scroll Down For Schedules By Division)

Coed Competitive Standings
Format:  Group 1 & Group 2:  Round Robinon Saturday (two games)
Sunday morning semi-finals:  1st Place in Group 1 plays 2nd place in Group 2; 1st Place in Group 2 plays 2nd place in Group 1
Winners play Sunday afternoon final
3rd place team in Group 1 plays 3rd place team in Group 2 Sunday afternoon
Team Name Win
(6 Points)
Loss
(0 Points)
Draw
(3 Points)
Goals
For
Goals
Against
Goal
+/-
Shutouts
(+1 Point)
Total
Points
Group 1
These Guys 0 2 0 3 12 -9 0 0
ABCDE FC 1 1 0 12 10 +2 0 6
Hot Shots 2 0 0 14 7 +7 0 12
Group 2
Those Guys 0 2 0 5 11 -6 0 0
Nuggets 2 0 0 13 5 +8 0 12
ATFC 1 1 0 10 10 0 0 6
Coed Intermediate Standings
Format:  Group 1 - Plays three games round robin (two Saturday, one Sunday); Highest points total after all three games advances to final Sunday afternoon
Group 2 & Group 3 - Each group plays round robin on Saturday (two games)

On Sunday, first place team in group 2 plays first place team in group 3; winner plays in final Sunday afternoon
Second place in Group 2 plays second place in Group 3 Sunday afternoon; Third place in Group 2 plays third place in Group 3 Sunday afternoon
Team Name Win
(6 Points)
Loss
(0 Points)
Draw
(3 Points)
Goals
For
Goals
Against
Goal
+/-
Shutouts
(+1 Point)
Total
Points
Group 1
Outlaws 1 2 0 11 17 -6 0 6
Vardy Party 2 1 0 14 13 +1 0 12
Binghampton FC 3 0 0 22 6 +16 0 18
Grind City FC 0 3 0 7 18 -11 0 0
Group 2
Biohazards 0 1 1 8 13 -5 0 3
Bear Attack 2 0 0 17 9 +8 0 12
Merry Band Of Misfits 0 1 1 7 10 -3 0 3
Group 3
Strangers In Pink [c] 0 2 0 10 15 -5 0 0
Fireballs 1 1 0 19 8 +2 0 6
Oldies & Goldies 2 0 0 12 9 +3 0 12
Coed Recreational Standings
Format:  All Groups - Each group plays round robin on Saturday (two games)
On Sunday, most points of three group winners advances to final with a bye;  other two group winners play each other in a semi-final; winner advances to the final

2nd place in Group 1 plays 3rd place in Group 2 Sunday @ 9:00;  2nd place in Group 2 plays 3rd place in Group 3 Sunday @ 12:45; 2nd place in Group 3 plays 3rd place in Group 1 Sunday @ 12:45
Team Name Win
(6 Points)
Loss
(0 Points)
Draw
(3 Points)
Goals
For
Goals
Against
Goal
+/-
Shutouts
(+1 Point)
Total
Points
Group 1
Steamers FC [c] 0 1 1 6 12 -6 0 3
Osaka Rage 1 0 1 15 9 +6 0 9
Alcoballics 1 1 0 13 13 0 0 6
Group 2
Hold My Beer & Watch This [c] 1 1 0 11 9 +2 0 6
Vagrants 2 0 0 13 8 +5 0 12
Champions FC [c] 0 2 0 7 14 -7 0 0
Group 3
Air Raid 1 1 0 8 11 -3 0 6
Rovers 2 0 0 8 3 +5 0 12
Occasionally United 0 2 0 8 10 -2 0 0

Schedules & Results
Coed Competitive Division: Schedule & Results
Match # Date Time Field Division Home Team & Color Home
Score
Away
Score
Away Team & Color
001 Saturday, May 21 9:00 am 4A CC Hot Shots:  Gray 6 1 These Guys:  White
006 Saturday, May 21 9:00 am 6B CC Nuggets: Gold 8 4 ATFC:  Red
009 Saturday, May 21 12:40 pm 4A CC ABCDE FC: Sky Blue 6 8 Hot Shots:  Gray
014 Saturday, May 21 12:40 pm 6B CC ATFC:  Red 6 4 Those Guys:  Green
017 Saturday, May 21 4:10 pm 4A CC These Guys:  White 2 6 ABCDE FC: Sky Blue
022 Saturday, May 21 4:10 pm 6B CC Those Guys:  Green 1 5 Nuggets: Gold
028 Sunday, May 22 9:00 am 4A CC Group 1 - 1st Place (Hot Shots - Gray) 15 1 Group 2 - 2nd Place (ATFC - Red)
029 Sunday, May 22 9:00 am 4B CC Group 2 - 1st Place (Nuggets - Gold) 1 4 Group 1 - 2nd Place (ABCDE FC - Sky Blue)
033 Sunday, May 22 12:45 pm 4A CC Group 1 - 3rd Place (These Guys - White) 7 4 Group 2 - 3rd Place (Those Guys - Green)
034 Sunday, May 22 12:45 pm 4B CC Game #28 Winner (Hot Shots - Gray) 5 6  Game #29 Winner (ABCDE FC - Maroon)
Coed Intermediate Division: Schedule & Results
Match # Date Time Field Division Home Team & Color Home
Score
Away
Score
Away Team & Color
002 Saturday, May 21 9:00 am 4B CI Outlaws:  White 3 8 Vardy Party:  Sky
004 Saturday, May 21 9:00 am 5B CI Bear Attack: 7 4 Merry Band Of Misfits:  Navy
008 Saturday, May 21 9:00 am 7B CI Fireballs:  Black 3 4 Oldies & Goldies:  White
010 Saturday, May 21 12:40 pm 4B CI Binghampton FC:  Sky Blue 9 1 Grind City FC: Orange
012 Saturday, May 21 12:40 pm 5B CI Merry Band Of Misfits:  Navy 3 3 Biohazards:  Yellow
016 Saturday, May 21 12:40 pm 7B CI Oldies & Goldies:  White 8 6 Strangers In Pink [c]: Pink
018 Saturday, May 21 4:10 pm 4B CI Vardy Party:  Sky Blue 3 8 Binghampton FC:  Royal
020 Saturday, May 21 4:10 pm 5B CI Grind City FC: Orange 4 6 Outlaws:  White
024 Saturday, May 21 4:10 pm 7B CI Strangers In Pink [c]: Pink 4 7 Fireballs:  Black
025 Saturday, May 21 5:20 pm 5B CI Biohazards:  Yellow 5 10 Bear Attack:  Red
026 Sunday, May 22 9:00 am 5A CI Outlaws:  White 2 5 Binghampton FC:  Sky Blue
027 Sunday, May 22 9:00 am 5B CI Grind City FC: Orange 2 3 Vardy Party:  Sky Blue
030 Sunday, May 22 9:00 am 6A CI Group 2 - 1st Place (Bear Attack - Red) 9 3 Group 3 - 1st Place (Oldies & Goldies - White)
035 Sunday, May 22 12:45 pm 5A CI Group 1 Winner (Bear Attack - Red) 4 2 Game #30 Winner (Binghampton FC:  Sky)
037 Sunday, May 22 12:45 pm 6A CI Group 2 - Second Place (Merry Band Of Misfits - Navy) 4 4 Group 3 - Second Place (Fireballs - Black)
038 Sunday, May 22 12:45 pm 6B CI Group 2 - Third Place (Biohazards - Yellow) 3 6 Group 3 - Third Place (Strangers In Pink - Pink)
Coed Recreational Division: Schedule & Results
Match # Date Time Field Division Home Team & Color Home
Score
Away
Score
Away Team & Color
003 Saturday, May 21 9:00 am 5A CR Hold My Beer & Watch This [c]:  White 4 6 Vagrants:  Black/Whiet Stripes
005 Saturday, May 21 9:00 am 6A CR Rovers: Silver 3 2 Occasionally United:  Royal
007 Saturday, May 21 9:00 am 7A CR Steamers FC [c]:  Gold 4 4 Osaka Rage:  Gray
011 Saturday, May 21 12:40 pm 5A CR Vagrants:  Black/White Stipes 7 4 Champions FC [c]: Green
013 Saturday, May 21 12:40 pm 6A CR Air Raid:  Black 1 5 Rovers: Silver
015 Saturday, May 21 12:40 pm 7A CR Osaka Rage:  Gray 11 5 Alcoballics:  Royal
019 Saturday, May 21 4:10 pm 5A CR Champions FC [c]: Green 3 7 Hold My Beer & Watch This[c]:  White
021 Saturday, May 21 4:10 pm 6A CR Occasionally United:  Royal 6 7 Air Raid:  Black
023 Saturday, May 21 4:10 pm 7A CR Alcoballics:  Royal 8 2 Steamers FC [c]:  Gold
031 Sunday, May 22 9:00 am 6B CR Group 1 - 2nd Place (Alcoballics - Royal) 7 4 Group 2 - 3rd Place (Champion FC - Green)
032 Sunday, May 22 9:00 am 7A CR 2nd Best Group Winner (Vagrants - Black/White) 1 3rd Best Group Winner (Osaka Rage - Gray)
036 Sunday, May 22 12:45 pm 5B CR 1st Best Group Winner (Rovers - Silver) 3 5 Game #32 Winner (Vagrants - Black/White)
039 Sunday, May 22 12:45 pm 7A CR Group 2 - Second Place (Hold My Beer & Watch This - White) 9 3 Group 3 - Third Place (Occasionally United - Royal)
040 Sunday, May 22 12:45 pm 7B CR Group 3 - Second Place (Air Raid - Black) 7 2 Group 1 - Third Place (Steamers - Gold)



All pages best viewed at a monitor resolution of 1024 x 768 pixels.    Maintained by GMSA Webmaster.
Copyright 2016, Greater Memphis Soccer Association    Memphis, Tennessee - All Rights Reserved


View Stats